פלייליסט ללידה- חשוב ? ולמה?

Updated: Oct 20

אתחיל ואומר שבעולם ההריון והלידה היום יש מיליון ואחת הצעות למה חשוב שתכיני ללידה, דבר העלול לגרום למצב ההפוך אצלך, מרב שיש כל כך הרבה דברים להכין וכל כך הרבה איך להתכונן זה יכול ליצור לחץ להספיק את הכל.

אז אם לא הכנת פלייליסט ללידה כי לא רצית או כי לא הספקת או כי לא חשבת על זה בכלל- הכל בסדר!! גורל הלידה שלך לא יקום או יפול על אם הכנת פלייליסט או לא, אז הסירי דאגה מליבך!

ד"א אם מדברים על דאגה וסטרס זה כן אחד הפקטורים היותר חשובים בלידה ובקידום שלה (או יותר נכון בחוסר קידום). (ראי פוסט קודם בבלוג).


ובכל זאת אם יש לנו את הזמן והרצון למה שנכין פלייליסט ? איך זה יעזור לנו? אז ככה, כאשר אנחנו בשלב הראשון בלידה (גם נקרא השלב לטנטי) אנחנו רוצות שיהיה לנו כמה שיותר נעים נוח ורגוע, כל אחת והתנאים שלה ליצירת הנוחות הזאת, לדוגמא חלק ירצו לעשות טיול בחוף, חלק ירצו להשאר בבית, חלק ירצו את אמא שלהן לידן וחלק ממש לא. כל אחת ומה שעובד לה.

בשלב הזה במידה ואנחנו נהנות ממוזיקה אנחנו לא נרצה להתחיל להתעסק עם יוטיוב, פרסומות, להחליף שירים או להתחיל לחשוב על איזה שיר בא לנו לשים. פלייליסט של שירים שאת אוהבת, שמרגשים אותך ומשמחים אותך כנראה שיגרמו לך לאותן רגשות גם בשלב הזה.

(אני רושמת כנראה כי תהליך הלידה אצל כל אחת הוא שונה ובמידה מסויימת בלתי צפוי, את לא יכולה לדעת אף פעם במאה אחוז מה תרצי בזמן הזה ויכול להיות שכל מה שתרצי זה שקט מוחלט).


אז עצתי, במידה ויש לך זמן ורצון כל שיר מעכשיו שאת שומעת ואוהבת תשמרי לך ברשימה "לידה" תשתפי גם את בן זוגך שידע על הפלייליסט ובעת הצורך יהיה לך משהו שאולי מאוד ירגיע וישמח אותך, מוכן בשבילך.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

"באות לעולם" זה שם הפודקאסט בספוטיפיי, זהו פודקאסט מומלץ על הריון ולידה של מיכל רוזן ואביגיל גורן. דולה ומיילדת המדברות ומסבירות על הרבה מן המושגים מעולם הלידה ומשתפות חוויות מהחדר לידה, סיפורי לידה,