top of page
Tiny Feet


סיון דולה

תומכת לידה

Sleeping Baby

מה זה בכלל דולה?

דולה היא תומכת לידה.

אשת מקצוע שמלווה ותומכת באישה במהלך ההריון במהלך הלידה ולאחריה.

התמיכה היא פיזית נפשית ואינפורמטיבית.

זוהי ההגדרה היבשה וכעת אשתף מהי דולה בעיניי.

​אתחיל בציטוט ששמעתי שמאוד אהבתי והתחברתי "כמו שלבית משפט לא תלכי בלי עורך דין אז ללידה אלתלכי בלי דולה".

דולה היא אישה שמקדישה את חייה לתמוך בנשים בהריון, זוהי אישה בעלת ידע נרחב בתחום שלא מפסיקה ללמוד ולהעשיר את כליה על מנת לעזור לנשים ולהקל עליהן בתקופה הכל כך מורכבת וגם מרגשת בחייהן. 

עולם ההריון הלידה ותקופת הפוסט פארטום זה עולם מרתק נרחב ורווי באינפורמציה ובדיוק בגלל זה יכול להיות גם מבלבל ולעיתים מלחיץ לנשים הנתקלות בסיטואציות שונות ומגוונות במהלך התקופה הזו.

הדולה יכולה להרגיע ולתת ביטחון ליולדת, לעשות סדר ב"באלאגן" שלפעמים נוצר בראש, ובראש ובראשונה להיות שם עבור היולדת, שלא תרגיש לבד.

בעבר חיינו ביחד בשבטים ונשים היו מבלות את רב יומן ביחד עם נשים אחרות והאינפורמציה וחווית ההריון והלידה היו עוברות מאישה לאישה, נשים היו נמצאות בלידות ולרב היו ביחד עם היולדת 2 נשים, מיילדת ודולה.

כיום עולמנו שונה והרבה נשים מעבירות את תקופה ההריון עם עצמן ויותר מזה מתחילות להיחשף לעולם הזה רק בתחילת ההריון ולעיתים אפילו מתחילות להכין את עצמן ללידה רק באמצע ההריון וללא הרבה ידע מקדים, ולכן הצורך בדולה בעולמנו כיום הולך וגדל.

הדולה היא דמות יציבה שמעניקה לך ביטחון בתהליך ובעצמך מחזקת מעודדת ומנגישה ידע וכלים כדי שהאישה תגיע כמה שיותר בטוחה בעצמה ורגועה ללידה.

הדולה יכולה לסייע בהקלה על הכאבים בזמן הצירים ולאפשר לך לנוח ביניהם כדי שתוכלי להתרכז רק בלידה שלך עם כמה שפחות "רעשי רקע".

Young Mother

למה לקחת דולה?

אבל נשים יולדות תינוקות במשך מאות שנים ללא דולה....

נשים בעצם ילדו בבית עד לפני כ-60 שנים, מוקפות בנשים לתמיכה רגשית ופיזית.

 

אבל אני מתכננת לקבל אפידורל...

גם אם את מתכננת לקחת אפידורל , את צריכה להיות עם תנאים מתאימים לקראת פתיחה 3-5 ס"מ ,לפני שתוכלי לקבל אפידורל, החלק הארוך של הלידה הוא לרוב לפני קבלת האפידורל. לפעמים השלב הזה יכול להימשך יום או יומיים אז זה מעולה שיש דולה כדי לעזור לך להישאר רגועה, להתמודד עם הצירים בשלב הלטנטי . לאחר קבלת האפידורל לדולה יש תפקיד עוד יותר משמעותי בלסייע לך להתקדם בלידה. ישנן המון שיטות לקידום הלידה לאחר קבלת אפידורל, שיאצו, רפלקסולוגיה, תנועתיות באגן, ספינינג בייביז, רוטציות על הצד, שימוש באביזרים כמו בוטן, צעיף וכדור ועוד...

אבל בעלי/שותפי יהיה שם....

אני מאוד מאמינה שבני הזוג  יכולים להיות תומכים מדהימים עם הכוונה מתאימה בהכנה ללידה ובלידה עצמה.

הדולה תוכל לספק לך תמיכה פיזית, רגשית ומקצועית, כך שתוכלי להבין ולקבל החלטות הטובות ביותר עבורך ועבור התינוק שלך. דולה גם תדע לשתף את הבעל בתמיכה בך,

להעניק לו את הידע הדרוש כדי לתמוך בך ובתינוקך.

לתת לו מנוחה במהלך הלידה כדי שיהיה לו כוחות לטפל בך ובשאר הילדים לאחר הלידה.

אבל יש לי לידה מתוזמנת של ניתוח קיסרי...

לפעמים, נשים שיש להם ניתוח קיסרי צריכות תמיכה רגשית יותר לפני הלידה שלהם כי להתמודד עם ניתוח יכול להיות מלחיץ מאוד, דולה תספק לך ידע על לידה קיסרית ידידותית, על כל האופציות שעומדות בפנייך, על איך להצליח להניק את התינוק שלך אחרי קיסרי ועוד'

אבל תהיה לי מיילדת איתי....

בהתאם לשלב הלידה שבו את נמצאת, לרוב למיילדת יש יותר מיולדת אחד בלבד. ויש לה הרבה עבודה והיא כנראה לא הולכת להיות צמודה אלייך. המציאות היא כי האחות נמצאת שם כדי להבטיח כי האמא והתינוק הם בריאים במהלך הלידה ואם משהו מסתבך, היא מדווחת לרופא.

אבל דולה את יקרה לנו......

בהתאם למקום שבו את גרה עלות שירותי דולה יכולה לנוע במחיר מ 700 ש"ח לדולה בסטאז' לבין 4000 ש"ח לדולה מנוסה מאוד.

*יש לבדוק החזרים לדולה-עד 75% בהתאם למדיניות קופות החולים

מחיר זה עשוי לשקף גם את חווית הדולה. אז כן, זה עולה כסף אבל זה הוכח מחקרית כי דולה בלידה שלך יכולה להפחית את הסיכויים שלך לניתוח קיסרי ודיכאון שלאחר הניתוח.

הדולה תוכל לסייע לך לחוות חווית לידה טובה ומעצימה. נשים מאז ומעולם תמכו אחת בשנייה בלידה, אין כמו מגע עוטף ברגעים שאת הכי צריכה.

לידה היא מסע....

מסע מרגש ומעצים!

צרי עמי קשר ואשמח לענות על כל שאלה ולייעץ לך לגבי הלידה שאת בוחרת ויחד נתכונן לקראת הלידה שלך בדרך שלך.

Pregnant Woman in a Dress

דולה תהליך הליווי

תהליך הליווי כולל 4 מפגשים וזמינות טלפונית במהלך כל ההריון.

שני מפגשים הם לפני הלידה, מפגש נוסף שמתקיים כאשר מתחילה לידה ומפגש מסכם לאחר הלידה.

1. מפגש היכרות שמטרתו הוא היכרות ללא התחייבות, נמצא שיש כימיה ונעשה יחד תיאום ציפיות ביחס ללידה. לאחר הסכמה על המשך התהליך יחד, אהיה זמינה עבורך 24/7  לכל שאלה, דאגה, חשש והתייעצויות.

2. המפגש השני יימשך כשלוש שעות ומורכב משלושה שלבים:

היכרות עם תהליך הלידה וגיבוש תוכנית לידה אישי, ייעוץ ותרגול תוך שימוש בכלים שברשותי להקלה וקידום תהליך הלידה.קבלת ידע מקצועי לגבי אפשרויות הבחירה שלך בלידה ואחריה, מידע שיאפשר לך לקבל החלטות מדויקות בהתאם לרצונותיך.

כלים אלה כוללים מגע, נשימה, הרפיה, תנועתיות, תנוחות, מים, שיאצו,הומאופתיה ודמיון מודרך.

שלב מעשי בו נתרגל ביחד נשימות, תנוחות ועיסויים שונים אשר יסייעו להקל על הכאבים ולקדם את תהליך הלידה.

3. המפגש השלישי כשיתחילו סימני הלידה שלך אדריך אותך ואגיע ברגע שתהיי זקוקה לנוכחותי עד לסיום הלידה ועוד שעתיים אחריה לסיוע בהנקה ותמיכה פיזית ורגשית. 

4. המפגש הרביעי - בביתכם או בבית החולים אשר יכלול עיבוד לאחר הלידה,נדבר על הלידה ועל החיים החדשים עם התינוק , כולל סיוע בהנקה.

אני מלווה לידות בבתי חולים: איכילוב,תל השומר, בלינסון, קפלן, אסף הרופא,אסותא אשדוד,
מבוטחות מכבי שלי, כללית פלטינום, לאומית זהב ומאוחדת שיא זכאיות להחזרים על ליווי דולה או קורס הכנה ללידה של עד 75%.

בדקי את הזכאות שלך מול הקופה שלך. 

מזמנת להתקשר אליי בכל עת לקבלת פרטים נוספים ונוכל לדבר על האפשרויות השונות.

bottom of page